Zapraszamy do naszej Pijalni wody!
Zapraszamy do naszej Pijalni wody!

  

1 grudnia 2017 w ZDROJU Jelenia Struga została otwarta PIJALNIA wody POTENCJAŁKA.

Odwiedzający nas goście mogą nalać w szklane gąsiory 5L naszą unikalną wodę karkonoską o właściwościach antyoxydacyjnych prosto ze źródła.

Chętni mogą również uczestniczyć w bezpłatnej prezentacji wody POTENCJAŁKA.

 

   

czytaj całość »
Rodzaje wody dostępnej w sprzedaży
Rodzaje wody dostępnej w sprzedaży

Rodzaje wody dostępnej w sprzedaży. Wady i zalety wody mineralnej i źródlanej

O tym, że woda powinna być niezbędnym elementem każdej diety, nie trzeba nikogo przekonywać. Nie każdy jednak wie, jaką wodę wybrać. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje wód – od mineralnych, przez źródlane, na leczniczych kończąc. Wybór jest ogromny, dlatego przyjrzyjmy się bliżej dostępnym rodzajom.

 

Rodzaje wody

Przeciętny konsument nie rozróżnia poszczególnych rodzajów wód. Wybiera taką, która mu najbardziej smakuje – niegazowaną, gazowaną lub smakową. Rzadko kiedy patrzy na skład, a jeśli nawet, nie do końca wie, na co zwracać uwagę. Warto zatem bliżej przyjrzeć się wodom dostępnym w sprzedaży i wybrać taką, która najlepiej spełni nasze oczekiwania.

 

czytaj całość »
Właściwości wody Potencjałka a dieta
Właściwości wody Potencjałka a dieta

Właściwości wody Potencjałka a dieta

Wszyscy wiemy, że aby zadbać o własne zdrowie, należy pić dużo wody. Jaką jednak wodę wybrać, kiedy sklepowe półki uginają się od towaru? Przyjrzyjmy się bliżej jedynej w Polsce certyfikowanej wodzie – Potencjałce.

Potencjałka to niskomineralizowana woda źródlana z wodorem. Jest wydobywana w Karkonoszach 700 metrów nad poziomem morza na obszarze Natura 2000 i butelkowana u źródła natychmiast po wydobyciu. Posiada stabilny i naturalny skład chemiczny, dlatego powinna stanowić nieodłączny element każdej dobrze zbilansowanej diety. Wyjątkowe właściwości wodoru od dawna wykorzystuje się w medycynie w leczeniu różnych dolegliwości. Ostatnie badania dowodzą, że ten cenny pierwiastek posiada właściwości ochronne, antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Terapia wodorem jest bezpieczniejsza i skuteczniejsza niż terapie farmakologiczne oraz poprawia pracę systemu immunologicznego. Sięgając po wodę Potencjałka, sięgamy po zdrowie. 

czytaj całość »
Woda jako niezbędny element każdej diety
Woda jako niezbędny element każdej diety

Woda jako niezbędny element każdej diety

Człowiek składa się w ok. 70% z wody. Nie trzeba zatem nikogo przekonywać, że jest to niezbędny element każdej dobrze zbilansowanej diety. Nie zawiera kalorii, pomaga utrzymać organizm w dobrej formie oraz zapewnia sprawne funkcjonowanie naszych organów wewnętrznych. Wciąż jednak pijemy jej za mało, dlatego warto to zmienić w trosce o nasze zdrowie.

Woda – najważniejsze właściwości

W szkole uczono nas, że woda to związek chemiczny, który pełni w naszym organizmie różne funkcje:

  • umożliwia rozpuszczanie i wchłanianie pokarmu
  • transportuje substancje odżywcze do komórek
  • pomaga w usuwaniu szkodliwych produktów przemiany materii

Kochają ją sportowcy i osoby odchudzające się, jednak każdy z nas powinien zaprzyjaźnić się z butelką wody, bo jej właściwości są nieocenione.

 

 

czytaj całość »
Woda jako nośnik transportujący substancje odżywcze
Woda jako nośnik transportujący substancje odżywcze

Woda jako nośnik transportujący substancje odżywcze do komórek organizmu

 

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaką rolę odgrywa woda w Twoim życiu? Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z dobroczynnego wpływu wody na organizm, a przecież to właśnie ona pozwala utrzymać jego wewnętrzną równowagę. Przyjrzyjmy się bliżej najważniejszym właściwościom wody.

 

Najważniejsza funkcja wody

Każdy organizm żywy składa się z wody, która stanowi niezbędny element wszystkich procesów biologicznych. Jedną z jej najważniejszych funkcji jest transportowanie substancji odżywczych do komórek organizmu. Dzięki niej składniki odżywcze zawarte w pożywieniu najpierw zostają rozpuszczone, a potem trafiają do wszystkich komórek w naszym ciele, zapewniając im sprawne funkcjonowanie. Woda pomaga także usunąć z naszego organizmu szkodliwego produkty przemiany materii, oczyszczając tym samym nasze ciało z toksyn.

 

 

czytaj całość »
Historia wody z wodorem Potencjałka

Woda z wodorem Potencjałka – ciekły skarb Jeleniej Strugi z głębi góry SULICA

Powyżej Kowar i poniżej przełęczy Okraj ( koło Karpacza ), na leśnej polanie położonej na wysokości 700 m n.p.m., z dala od zgiełku miasta, w otoczeniu Karkonowskiego Parku Narodowego, w miejscu niezwykle urokliwym, cichym, wolnym od miejskiego i elektromagnetycznego smogu, otoczonym zielonym oceanem świerków, z góry Sulica wypływa niezwykła Woda Źródlana Potencjałka AOx.

czytaj całość »
Wpływ wodoru na organizm człowieka
Wpływ wodoru na organizm człowieka

Wpływ wodoru na organizm człowieka

Wodór posiada działanie antyoxydacyjne. Antyoxydanty zapewniają ochronę przed wolnymi rodnikami, które posiadają niesprawny elektron i dlatego cały czas dążą do odebrania jednego elektronu innej komórce. Atomy wodoru oddają swój elektron wolnym rodnikom.

Wodór w organizmie człowieka:

- szybko zwalczają stres oxydacyjny

- spowalniają procesy starzenia komórek

czytaj całość »
Co to jest stres oksydacyjny?
Co to jest stres oksydacyjny?

Co to jest stres oksydacyjny?

Stan braku równowagi pomiędzy działaniem reaktywnych form tlenu a biologiczną zdolnością do szybkiej detoksykacji reaktywnych produktów pośrednich lub naprawy wyrządzonych szkód. Tym samym niekontrolowany wzrost stężenia wolnych rodników. 

Główne przyczyny stresu oksydacyjnego

- promieniowanie jonizujące i uv

- zła dieta, brak snu, stres

- papierosy i alkohol

czytaj całość »

.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl