Woda jako nośnik transportujący substancje odżywcze
Woda jako nośnik transportujący substancje odżywcze

Woda jako nośnik transportujący substancje odżywcze do komórek organizmu

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaką rolę odgrywa woda w Twoim życiu? Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z dobroczynnego wpływu wody na organizm, a przecież to właśnie ona pozwala utrzymać jego wewnętrzną równowagę. Przyjrzyjmy się bliżej najważniejszym właściwościom wody.

 

Najważniejsza funkcja wody

Każdy organizm żywy składa się z wody, która stanowi niezbędny element wszystkich procesów biologicznych. Jedną z jej najważniejszych funkcji jest transportowanie substancji odżywczych do komórek organizmu. Dzięki niej składniki odżywcze zawarte w pożywieniu najpierw zostają rozpuszczone, a potem trafiają do wszystkich komórek w naszym ciele, zapewniając im sprawne funkcjonowanie. Woda pomaga także usunąć z naszego organizmu szkodliwego produkty przemiany materii, oczyszczając tym samym nasze ciało z toksyn.funkcjawody

Woda poprawia metabolizm

Naukowcy zgodnie twierdzą, że woda ma znaczący wpływ na przyśpieszenie naszej przemiany materii. Dzięki dobremu nawodnieniu komórek reakcje biochemiczne przebiegają w naszym organizmie bardzo sprawnie. Picie odpowiedniej ilości wody pozwala znacząco zwiększyć nasz metabolizm. Warto także zaznaczyć, że już niewielkie odwodnienie sprawia, że ten proces zwalnia aż o 3%.

Skutki niedoboru

Jeśli nie dostarczymy do naszego organizmu odpowiedniej ilości wody, nasz organizm będzie starał się z tym poradzić i zacznie samodzielnie wyrównywać te niedobory. Nie jest to jednak sytuacja pożądana, ponieważ woda zamiast trafiać do komórek, przemieści się do przestrzeni pozakomórkowych, co doprowadzi do odwodnienia organizmu.

 

Woda jest niezbędna do prawidłowego przebiegu wszystkich procesów zachodzących w naszym ciele. Odpowiednia ilość płynów wspomaga utrzymanie równowagi całego organizmu. Każdy z nas powinien pamiętać o odpowiednim nawodnieniu, które korzystnie wpływa na sprawne funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Wybierając wodę, pamiętajmy o zawartości składników mineralnych, które korzystnie wpłyną na nasze zdrowie oraz zapewnią nam dobre samopoczucie.

 

.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl